×
TR EN
KAYÜ Anasayfa
BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ
BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

Bilgisayar Teknolojileri bölümü; Bilgisayar Programcılığı, Internet ve Ağ Teknolojileri, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon ve Bilgisayar Donanım Teknolojisi gibi programlara sahiptir.

Okulumuzda eğitim öğretime devam eden "Bilgisayar Programcılığı" programı, mevcut teknolojilere uygun olarak belirlenen ders programları, temel programlama mantığı, veri tabanı, internet programcılığı, ağ sistemleri, web tasarımı, bilgisayar donanımı konularında teorik ve pratik bilgiler ile eğitilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Mezunlarımız, sektörün ihtiyaç duyduğu yazılım, ağ ve internet teknolojilerini bilen ve bu alanda uygulama yapan bütün sanayi kuruluşlarında, yönetim ve hizmet alanlarında sistem çözümleyicisi ve uygulama programcısı, bilgisayar donanım ve yazılım üreten ve pazarlayan işletmelerde ve bilgi işlem merkezlerinde sistem programcısı olarak ya da yönetim bilişim sistemleri alanlarında, veri tabanı yönetmeni olarak görev yaparlar.

Programdan mezun olan öğrenciler diledikleri takdirde, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yapabilirler.